Jubileusz szkoły założonej przez m. Marię
19 października 2016
Niedziela misyjna
25 października 2016

Boże, miej litość dla mnie grzesznika

biblia

XXX Niedziela Zwykła

Jezus powiedział do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony. Łk 18, 9- 14

  • Jezus powiedział do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili… – ufali sobie… A Ty, komu ufasz, Panu czy sobie?
  • Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić… Jaka była ich modlitwa? Faryzeusz chełpił się przed Panem, porównywał sie z innymi. Celnik uznał w sobie grzesznika. A Ty?
  • Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony. Uniżyć się przed Panem… Co to dla Ciebie znaczy?
  • Boże, miej litość dla mnie grzesznika. Módl się tymi słowami…

s. Agnieszka CSS