Boże Narodzenie 2019
25 grudnia 2019
MURAKOZE CANE!
31 grudnia 2019

Wigilie dla ubogich i samotnych

Kraków

Wigilia dla ubogich, samotnych i bezdomnych

Podobnie, jak w latach poprzednich, w kościele pw. św. Tomasza Ap. w Krakowie gościłyśmy osoby bezdomne i potrzebujące, które w adwentowym czasie zebrały się na wspólnej modlitwie i spotkały przy wigilijnym stole.

Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią, w czasie której polecaliśmy Bogu wszystkie intencje naszych bezdomnych oraz modliliśmy się za tych, którzy w minionym roku odeszli do wieczności. Następnie w salce parafialnej mogliśmy cieszyć się spotkaniem przy stole razem siostrami kanoniczkami Ducha Świętego, braćmi z Towarzystwa Ducha Świętego i chętnymi wolontariuszami. Świąteczne życzenia, uśmiech i życzliwość wypełniły ten czas, a śpiewowi tradycyjnych polskich kolęd nie było końca.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznym spotkaniu, a także tym, dzięki którym ta wigilia mogła się odbyć.

s. Judyta CSS

Wigilia Klubu Seniora

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”

W przedświątecznym czasie, w naszym kościele pw. św. Tomasza Ap. w Krakowie, swoje spotkanie wigilijne miała także grupa seniorów z Klubu Seniora (grupy z parafii Mariackiej).

Eucharystią sprawował ks. Albert Wołkiewicz, który w homilii zwrócił szczególną uwagę na potrzebę pokoju we współczesnym świecie, ale przede wszystkim na potrzebę pokoju w sercach ludzi. Celebrans zachęcał, by modlić się o pokój, który niesie Nowonarodzony Jezus i dzielić się nim z innymi.

Specjalnie dla naszych Seniorów na spotkanie przybyła także młodzież z Huty Ducha Świętego. Ubogacili oni swoim śpiewem Mszę Świętą, a także spotkanie opłatkowe, które odbyło się w restauracji hotelu Wita Stwosza. Tradycyjny, wigilijny posiłek był okazją do rozmowy i wspólnego kolędowania w świątecznej atmosferze.

s. Judyta CSS

Warszawa

Wigilia w parafii dla ubogich, samotnych i starszych

21.12.2019 r. w parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie przeżywaliśmy kolejną Wigilię dla ubogich, samotnych i starszych osób z naszej parafii, przybyło ok. 120 osób. Całość przygotowała s. Valeria CSS z siostrami ze wspólnoty, świeckimi wolontariuszami oraz harcerkami.

Na spotkanie opłatkowe przybył ks. proboszcz kan. Adam Szkóp, siostra przełożona Felicja CSS, s. Ezechiela CSS – nasza siostra misjonarka z Burundi oraz siostry z warszawskiej wspólnoty. Wigilię modlitwą i życzeniami rozpoczął Ksiądz Proboszcz, a po nim życzenia złożyły również siostry duchaczki. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia.

Po obfitej wieczerzy wigilijnej, ufundowanej przez dobroczyńców indywidualnych i firmy spożywcze, śpiewaliśmy kolędy. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na święta paczkę żywnościową.

s. Honorata CSS

Wigilia dla ubogich Diecezji Warszawsko-Praskiej

24.12.2019 r. w Jadłodajni im. św. Brata Alberta Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, odbyła się Wigilia dla osób bezdomnych i ubogich z udziałem m.in. Ks. Biskupa Ordynariusza Romualda Kamińskiego i Dyrektora Caritasu Ks. Kamila Chojnackiego. W posłudze podczas Wigilii pomagały nasze siostry: s. Valeria CSS, s. Julia CSS i s. Honorata CSS, która również grała kolędy na skrzypcach. Tradycyjnie na rozpoczęcie Ks. Biskup poprowadził modlitwę, następnie dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Po posiłku wszyscy otrzymali okolicznościowe paczki.

s. Honorata CSS

O Wigilii dla potrzebujących w Panoramie TVP: https://panorama.tvp.pl/45935732/wigilie-dla-potrzebujacych