Miłosierdzie aż po Brzegi
16 sierpnia 2016
Młodzież gwidonowa w Białym Dunajcu
24 sierpnia 2016

Echo ŚDM w Pisarówce

Pisarówka. Ukraina.

„Franciszek mówił do mnie! Jakby czytał w moim myślach i odpowiadał na pytania nurtujące w moim sercu, rzucał światło na moje problemy…” – pod tym świadectwem Ani z Gwardijska – uczestniczki ŚDM, pewnie mogłoby się podpisać tysiące młodych i starszych uczestników tych „światowych rekolekcjach” dla młodzieży w Krakowie.

Ich echo brzmi jeszcze w niejednej głowie, w niejednym sercu, we wspomnienich, rozmowach, spotkaniach, świadectwach itp. Znalazło ono swój konkretny kształt w spotkaniu młodych, zwanym „Echo Światowych Dni Młodzieży”, zorgaznizowanym w sobotę 13 sierpna, w Pisarówce, na Ukrainie, gdzie pracują siostry Kanoniczki. To piękne spotkanie zorganizowali bracia z Towarzystwa Ducha Świętego, pochodzący z naszej kamieniecko-podolskiej diecezji – Taras i Lonia przy wspólpracy sióstr i młodzieży. W programie „Echa” były konferencje, świadectwa, adoracja Najświętszego sakramentu, modlitwa za Ukrainę,scenka, zabawy integracyjne, śpiewy, wśród których nie mogło zabraknąć lednickego tańca „Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham:) i hymnu ŚDM w wersji ukraińskiej (nie spotkałam w żadnej grupie językowej gestów bogatszych i wymowniejszych jak te – zapraszam do obejrzenia:) Ciekawym punktem programu było spotkanie z Markiem – wolontariuszem ŚDM, który przyjechał na to spotkanie z Polski i podzielił się doświadczeniem tych dni od strony „zaplecza”. Wszystko zwieńczyła Eucharystia i precesja różańcowa z racji 13 dnia miesiąca. Atmosferę z Krakowa przywołałały też specjalne dekoracje z barwami i logo ŚDM, a także drobne gadżety, które otrzymał każdy uczestnik – długopis, chustka, przypinka – wszystko ze znakami ŚDM.

Światowe Dni Młodzieży za nami, ich echo trwa a przed nami czas, abyśmy szli i przynosili konkretne owoce uczynków miłosierdzia w naszej codzienności. Na to owocowanie niech nam wszystkim Pan błogosławi.

s. Maria Najowicz CSS